Finanse od nowa

FinanseOdNowa to serwis internetowy i blog, na którym poznasz najnowsze trendy w branży FinTech oraz dowiesz się jak wykorzystać innowacyjne narzędzia i nowoczesne technologie, by zbudować systemy, aplikacje, produkty i usługi, którymi zdobędziesz rynek, konkurując z bankami.

Zawarte tu praktyczne i sprawdzone wskazówki z projektów strategicznych, projektowania i wdrażania usług oraz platform i systemów IT dla kilkunastu banków w Polsce i zagranicą – pozwolą Ci uczyć się na przykładach innych firm, głównie na ich błędach. Dzięki nim zrozumiesz, co sprawdza się, a co nie w dzisiejszym biznesie FinTech, wykorzystującym najnowsze technologie.

Niewykluczone, że właśnie tu dowiesz się więcej niż od niejednej firmy konsultingowej. Kładę bowiem nacisk na praktyczny aspekt wiedzy o stosowanych przez FinTech i branżę finansową technikach, pomysłach, technologiach i metodach pracy. Jestem praktykiem – pracowałem mBank, uczyłem się bankowości od początku tworzenia się w Polsce rynku bankowości elektronicznej czyli od 1998 roku. Chętnie podzielę się tą wiedzą, licząc na wymianę poglądów i dyskusję, do której zapraszam. Mam nadzieję, że te rozmowy prowadzone na moim blogu, wykreują wartość, która przełoży się w dalszych pracach w bankach na nowe produkty, modele biznesowe i kanały obsługi. Być może także z moim udziałem.

Dlaczego „Finanse od nowa”? Banki, wielkie korporacje, często międzynarodowe, próbując nadążać za zmieniającą się dziś rzeczywistością w tempie niemal geometrycznym – skupiają się jedynie na reagowaniu. Ani nie wyznaczają trendów, ani nie są w stanie wypracować nowej propozycji wartości, że o nowych modelach biznesowych nie wspomnieć. Nie uczą się ani też nie odbierają prawidłowo sygnałów płynących z rynku. Dlatego trzeba zredefiniować finanse, stworzyć tę branżę od nowa.

Na koniec jeszcze informacja dodatkowa: wbrew panującej modzie na (m.in. na portalu LinkedIn) piszę wyłącznie po polsku, ponieważ interesuje mnie rynek polski i firmy działające w Polsce, a dodatkowo jestem Polakiem. Proszę także o komentowanie i prowadzenie dyskusji w języku polskim. Dziękuję!

Życzę miłej lektury,

Arkadiusz Jadczak